Długa praca na baterii i niezrównana wydajność serii Samsung Galaxy S22

Długa praca na baterii i niezrównana wydajność serii Samsung Galaxy S22

Bezkompromisowa jakość, wydajność, mnogość ciekawych funkcji i możliwości – to tylko kilka z licznych zalet smartfonów z serii Samsung Galaxy S22. Najnowsze i najwydajniejsze w historii serii Galaxy procesory Exynos 2200 to nie tylko ogromna moc obliczeniowa, ale również warta uwagi efektywność energetyczna. Co to oznacza i jak wpływa na codzienne korzystanie z Galaxy S22?

Wielozadaniowość i efektywność energetyczna – co to oznacza?

Najnowszy i najpotężniejszy procesor w historii serii Galaxy – Exynos 2200 – to jednostka wykonana w technologii 4 nm, co oznacza, że jest nie tylko bardzo wydajny, ale również efektywny energetycznie. Stworzenie bardzo szybkiego i wydajnego procesora o ogromnej mocy, który będzie potrzebował ogromnych ilości energii do sprawnego działania, wydzielając przy tym mnóstwo ciepła – to nie problem. Sztuką jest stworzenie procesora, który będzie nie tylko niezwykle wydajny, ale i efektywny energetycznie oraz termalnie. Smartfon marzeń powinien być nie tylko bardzo szybki, ale i wydajny pod względem energetycznym – to niezwykle ważne. Smartfon powinien pracować jak najdłużej na wbudowanej baterii nie wydzielając przy tym ciepła.

Exynos 2200 to ośmiordzeniowy procesor zbudowany w architekturze trzech klastrów. Jego szereg rdzeni obejmuje jeden rdzeń Arm Cortex-X2 dla potężnej wydajności, trzy rdzenie Cortex-A710 dla optymalnej wydajności w codziennych zadaniach oraz cztery rdzenie Cortex-A510 dla efektywności energetycznej. Praca wszystkich rdzeni uzależniona jest od bieżącego zapotrzebowania na wydajność. Poza tym wszystkie rdzenie są oparte na najnowszej architekturze Armv9, która stanowi podstawę rozwiązań ARM Total Compute. Ta zróżnicowana kombinacja pomaga zoptymalizować wrażenia użytkownika, zapewniając wydajność i stabilność opartą na efektywności energetycznej. Brzmi imponująco? Owszem, a jeszcze ciekawsze jest to, że wydajny procesor odpowiada także za sprawną łączność smartfona ze światem. W jaki sposób?

Lepsza łączność ze światem w Galaxy S22. Jak to możliwe?

Stworzony ze zintegrowanym modemem 5G dla lepszej łączności, Samsung Exynos 2200 zapewnia szybką łączność, świetny zasięg, a jednocześnie poprawia wrażenia z gier nowej generacji, które bardzo często wymagają szybkiego i stabilnego połączenia internetowego. Seria smartfonów Samsung Galaxy S22 może być nie tylko rewelacyjnym narzędziem pracy, ale i świetnym kompanem do gier. Modem 5G zintegrowany z procesorem Exynos 2200 obsługuje zarówno sub-6GHz, jak i mmWave. Umożliwia maksymalną prędkość pobierania do 10 Gb/s w trybie EN-DC, który wykorzystuje zarówno łączność 4G, jak i 5G. Jest to również pierwszy modem w procesorze Exynos, który obsługuje 3GPP Rel. 16, co oznacza, że zapewnia znacznie szerszy zasięg i bardzo niskie opóźnienia w porównaniu do swojego poprzednika. Jeśli do tej pory miałeś problem z zasięgiem w często odwiedzanych miejscach, poznaj serię smartfonów Samsung Galaxy S – Galaxy S22, S22+ lub S22 Ultra i daj się zaskoczyć.

 

Tekst powstał w ramach odpłatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

 

intro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *