Dobry smartfon – jaka powinna być jego żywotność?

Dobry smartfon – jaka powinna być jego żywotność?

Wychodząc z domu na dłużej, zawsze chcemy zachować możliwość kontaktu z zewnętrznym światem, a także skorzystania z innych udogodnień, jakie oferuje smartfon. Jeśli zdarza Ci się, że z zaskoczeniem odkrywasz, iż Twój telefon jest już na granicy rozładowania, mimo że był prawie nieużywany – koniecznie rozejrzyj się za lepszym modelem. Jaka powinna być żywotność dobrego smartfona?

 

Nostalgiczne odniesienia do przeszłości

 

Często można usłyszeć osoby, które mówią: “kiedyś to telefony miały bardziej wytrzymałe baterie”. Zasadniczo trudno jest sprzeczać się z tym stwierdzeniem, jednak należy zadać również pytanie: co oferowały starszego typu telefony? Niestety, ilość funkcji wcale nie była ogromna, zwłaszcza gdy porówna się je do dzisiejszych smartfonów, które są swego rodzaju małymi centrami dowodzenia.

 

Oznacza to jednocześnie, że nie można oczekiwać od smartfonów, że będą równie wytrzymałe co proste telefony komórkowe. Co odpowiada za dłuższą pracę akumulatora, jak można dodatkowo ją wydłużyć i co wpływa na krótsze działanie urządzenia pomiędzy ładowaniami?

 

Żywotność smartfona – czy ma znaczenie?

 

Nowoczesne smartfony, takie jak Xiaomi najnowszy, są wyposażone w baterie jonowo-litowe, które charakteryzują się mniejszym rozmiarem, możliwością szybszego ładowania, a także większą wytrzymałością. Za to, jak długo może działać akumulator bez konieczności ponownego podpięcia zasilania, odpowiada między innymi ilość mAh, które posiada.

 

Jednak nie jest to jedyny parametr, na jaki należy zwrócić uwagę. Dodatkowo, duże znaczenie ma również rozmiar ekranu (im większy – tym szybsze zużycie baterii), ilość używanych aplikacji, a także wydajność procesora.

 

Jak wybrać smartfon o dobrej żywotności?

 

Mając na uwadze, że żywotność smartfona, który oferuje dobre parametry (czyli odpowiednio duży ekran w wysokiej rozdzielczości, a także wydajny procesor) nie będzie porównywalna do czasu pracy urządzenia o gorszych właściwościach – należy zastanowić się, na czym zależy nam bardziej.

 

Dobrej jakości smartfon – na przykład najnowszy Xiaomi https://grayseo.pl/lokalne-pozycjonowanie-w-wielkopolsce-dlaczego-i-kiedy-sie-sprawdzi/ – może działać nieprzerwanie przez jeden do dwóch dni, w zależności od sposobu użytkowania oraz uruchomionych aplikacji. Modele, które są ściśle nastawione na wytrzymałość i posiadają niewielki ekran, a przy tym nie oferują wielu funkcji – mogą działać nieco dłużej. Biorąc jednak pod uwagę, że większość użytkowników oczekuje połączenia wyżej wskazanych cech – wydaje się, że na szczególną uwagę zasługują flagowe modele takich marek jak Xiaomi. To w tych urządzeniach producenci umieszczają najlepsze podzespoły, również baterię.

 

Ile czasu działa smartfon?

 

Odpowiedź na to pytanie zazwyczaj można znaleźć na stronie producenta. Choć deklarowany przez niego czas pracy urządzenia jest orientacyjny, pokazuje możliwości smartfona i pozwala na dokonanie rozsądnego wyboru. Warto mieć na względzie, że w chwili obecnej większość smartfonów jest wyposażonych w funkcję szybkiego ładowania, co w praktyce oznacza, że czas pracy urządzenia przed koniecznością podłączenia zasilania ma drugorzędne znaczenie.

intro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *