Jak zaoszczędzić na podróży?

Jak zaoszczędzić na podróży?

Wielu z nas marzy o dalekich podróżach po całym świecie. Bardzo dużo ludzi jednak, nie decyduje się na podróże, ze względu na finansowe kwestie. Nie ma co ukrywać – podróże kosztują naprawdę dużo, szczególnie te do dalszych zakątków świata. Mimo wszystko, podróż można zaplanować tak, że zaskoczy was i to pozytywnie, ile może kosztować. Istnieje wiele rzeczy, na których można zaoszczędzić. Począwszy od miejsca gdzie kupujemy bilety lotnicze, aż do tego, gdzie wymieniamy walutę. Kantor w Czarnkowie, zamiast kantoru przy lotnisku może sprawić, że więcej funduszy zostanie wam na zjedzenie dobrej kolacji, czy kupienie pamiątek. Czy nie brzmi to dobrze?

Kupowanie biletów i szukanie noclegu.

Właściwie dwie rzeczy są najważniejsze przy planowaniu podróży, jeśli wybierzemy już cel i to, co chcemy tam zwiedzić. Mianowicie są to transport i noclegi. Odnośnie transportu, zazwyczaj są to loty samolotem. Kupując bilety lotnicze z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy dużo zaoszczędzić. Równie sporo zaoszczędzić możemy przy ofertach last minute, jednak taka opcja jest skierowana bardziej dla osób, które lubią spontaniczne podróże – w tej opcji bilety trzeba kupować czasem z dnia na dzień. Szukając z kolei noclegu, warto korzystać z internetowych wyszukiwarek – często ceny różnią się w zależności od pośrednika, u którego dany nocleg rezerwujemy. Z kolei bez pośredników będzie jeszcze taniej, jednak czasem jest większe ryzyko.
Kolejnym sposobem na oszczędzenie jest wybór dobrego kantoru. Wbrew pozorom, kantor w Czarnkowie może mieć lepsze kursy walut, niż oblegany kantor przy lotnisku, lub w dużym mieście. Istnieją też kantory internetowe, które też czasem mają całkiem niezłe oferty. Mając nieco więcej czasu na przygotowanie swojej podróży, warto więc przyjrzeć się wszystkim możliwym ofertą, które bardzo często mogą okazać się bardzo korzystne.

Kiedy zacząć planować podróż, by najwięcej zaoszczędzić?

Nie istnieje tutaj jednoznaczna odpowiedź, bo wszystko zależy od kierunku. Oczywistym jest, że najwyższe ceny, zarówno na bilety, jak już na wszystko inne na miejscu, są w trakcie sezonu wakacyjnego. Należy pamiętać że najlepszy sezon do różnych miejsc świata, to inny okres. Dlatego też przed samym rozpoczęciem planowania należy dobrze sprawdzić to, kiedy w danym miejscu jest najlepsza pogoda i kiedy my chcemy się tam tak naprawdę wybrać. Jeśli już to ustalimy, to warto na samym początku przejrzeć ceny biletów. Jeśli wiemy, że w najbliższym czasie szykują się jakieś akcje promocyjne – warto wtedy poczekać. Jednak z tym lepiej nie czekać na ostatnią chwilę. To samo tyczy się noclegu czy kantorów – nie należy czekać na ostatnią chwilę, ale mając w zapasie trochę czasu, możemy trochę czasu poświęcić na to, by obserwować oferty. Nawet kantor w Czarnkowie, z pozoru zwykły, mały kantor zmienia swoją ofertę. Wartości kursów nie są zresztą uzależnione tylko od decyzji kantora, dlatego też sytuację na rynku można śledzić i sprawdzać prognozy. Im lepiej wszystko zaplanujemy, tym więcej pieniędzy zostanie nam na kolejne podróże!

intro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *