Suplementacja naszego zdrowia

Suplementacja naszego zdrowia

Wśród różnych medycznych specyfików bardzo dużą rolę odgrywają także suplementy. W naszym codziennym jadłospisie bardzo często brakuje różnych witamin i mikroelementów. Niekiedy bardzo trudno jest je pozyskać z pożywienia bądź też pozyskujemy je w niedostatecznej ilości. Przeróżne apteki, sklepy ze zdrową żywnością czy też specjalistyczne sklepy z akcesoriami i suplementami dla sportowców oferują szereg różnych specyfików, w tym i suplementów. Musimy jednak bardzo uważać, na to, co kupujemy. Nie każdy suplement jest dobrej jakości i nie każdy cechuje się wartościowym dla naszego organizmu składem. Musimy rzetelnie sprawdzić daną firmę, która oferuje suplementy.

Na co pomagają suplementy?

Suplementy przepisywane są także przez lekarzy na różne schorzenia. Są też niekiedy wskazane przy leczeniu farmakologicznym. Wśród asortymentu suplementów znajdziemy suplementy na sen. Są one szczególnie polecane dla osób, które mają poważne problemy ze snem. Nawał zajęć  i obowiązków, stresująca praca, różnego rodzaju problemy, a nawet przepracowanie może znacząco wpływać na jakość naszego snu. Takie suplementy na sen mogą w bardzo dużym stopniu zniwelować te problemy i sprawić, że będziemy wstawać rano wyspani i pełni sił do przeżycia kolejnego trudnego dnia w pracy. Jeśli natomiast posiadamy problemy w sferze seksualnej, możemy spróbować i kupić odpowiednie suplementy na potencję. Takie suplementy możemy kupić zarówno w postaci tabletek, proszku, jak i w postaci kropelek. Zawierają one najczęściej naturalne substancje w tym żeń-szeń, selen i cynk, które zwiększają witalność.

Badania pokazuję, że ponad 50% mężczyzn po 25 roku życia zaczyna łysieć. Jest to zjawisko nagminne. Wielu mężczyzn nie przejmuję się tym faktem  i lekceważąco podchodzi do tego tematu. Czy jednak słusznie? Sklepy i apteki oferują suplementy na porost włosów. Zażywane odpowiednio wcześnie mogą spowodować, że nasze cebulki włosów odżyją. Znacznie opóźnią proces łysienia, a także zniwelują jego skutki. Łysienie i wypadanie włosów może być także skutkiem rozmaitych chorób, w tym także chorób związanych z hormonami.

Suplementy dla kobiet

Coraz więcej kobiet boryka się również z łysieniem, a jeszcze częściej z wypadaniem włosów. Dla kobiet jest to niekiedy nawet traumatyczne. Niezliczone kępki włosów, które znajdują pod prysznic lub przy czesaniu mogą powodować frustrację, a  niekiedy nawet i depresje z powodu stale wypadających włosów i ich kiepskiej kondycji. Włosy bardzo często są wizytówką kobiety, dlatego ten problem znacząco wpływa na ich poziom nastroju, a wręcz na odczuwanie przez nie własnej wartości. Suplementy na porost włosów bogate są biotynę, żelazo, cynk, magnez, krzem, a także w witaminy oraz kwas foliowy.

intro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *